Rec Tech
więcej
Infolinia
509 299 970
Pon. - Sob.
8:00 - 18:00

Złom motoryzacyjny ELV

Instalacje recyklingu złomu Genox to wyjątkowo bezkompromisowe systemy, przeznaczone do przetwarzania złomu stalowego, odpadów elektronicznych, odlewów i profili aluminiowych, pojazdów wycofanych z eksploatacji, itp. Nasza zaawansowana, wysokowydajna konstrukcja kruszarki pionowej, opracowana przez nasz wewnętrzny dział badawczo-rozwojowy, produkuje czyste, zagęszczone frakcje stali, które nadają się idealnie do transportu. Oferujemy zarówno linie o średniej, jak i dużej wydajności, które w porównaniu z tradycyjnymi systemami, charakteryzują się niskimi kosztami utrzymania i eksploatacji oraz niższymi inwestycjami kapitałowymi.

 

Składowe systemu oraz przebieg procesu

Typowa instalacja recyklingu złomu zawiera następujące elementy:

 

 • Zasilający przenośnik taśmowy lub hydrauliczny kosz załadunkowy - łatwe i równomierne podawanie materiału do systemu
 • Pierwsza kruszarka dwuwałowa - cięcie złomu w paski
  • Przenośnik taśmowy - przenosi paski materiału do kruszarki pionowej
  • Kruszarka pionowa - rozdrabnianie o dużej udarności w celu zmniejszenia rozmiaru, separacji, czyszczenia i zagęszczania różnych frakcji
  • Przenośnik rozładowczy - ciężki przenośnik do rozładunku materiałów
  • Centralna jednostka odpylająca - usuwa kurz i drobiny z systemu i filtruje powietrze przed jego powrotem do atmosfery

  Prawidłowe połączenie i dobór wyżej wymienionych urządzeń zapewnia niezawodny, wydajny i efektywny system recyklingu złomu, który będzie wytwarzał wysokiej jakości produkty, idealne do sprzedaży lub do użytku w dalszych urządzeniach przetwórczych.