Rec Tech
więcej
Infolinia
509 299 970
Pon. - Sob.
8:00 - 18:00

Linia do rozdrabniania i mycia butelek HDPE

Systemy recyklingu Genox na świecie

Linie myjące do tworzyw sztucznych firmy GENOX są wysokowydajnymi systemami recyklingu do odzyskiwania sztywnych lub elastycznych tworzyw sztucznych, pochodzących z różnych źródeł, w tym materiałów o wysokim poziomie zanieczyszczenia.

Rozumiejąc potrzeby Klientów, jesteśmy w stanie zapewnić skuteczne, zindywidualizowane propozycje i korzystne ekonomicznie rozwiązania. Te modułowe systemy są w stanie przetwarzać ogólne tworzywa sztuczne, w tym butelki HDPE, folie PE (poużytkowe lub rolnicze), torby tkane PP, butelki PET, itp.

Przed dostawą z naszego zakładu, wszystkie instalacje do mycia tworzyw sztucznych są konfigurowane i testowane w warunkach „rzeczywistych”, aby zagwarantować ich wydajność oraz jakość końcowego produktu. Zapraszamy Klientów i zachęcamy do udziału w tych próbach, aby zobaczyć działającą instalację, przejść szkolenie w zakresie obsługi i konserwacji systemu oraz zobaczyć podobny sprzęt w budowie.

Linie rozdrabniania i mycia

Linia myjąca HDPE przeznaczona jest do sztywnych tworzyw sztucznych o grubości ścianek od 1~25 mm, takich jak pojemniki na butelki HDPE itp.


Główne zalety linii recyklingu  Genox 

 

  • Minimalizacja natężenia przepływu wody recyrkulacyjnej i strat spowodowanych parowaniem.
  • System rozdrabniania ma konstrukcję odporną na zużycie, aby zmaksymalizować spójną pracę systemu i zminimalizować koszty operacyjne.
  • System szybkiego mycia z odpowiednią prędkością w zależności od rodzaju materiału usuwa zanieczyszczenia z płatków plastiku.
  • Podwodne łopatki do mycia wymuszonego zbiornika myjącego maksymalizują efektywność mycia.
  • Mechaniczne i termiczne systemy suszenia minimalizują wilgotność produktu końcowego.
  • Rozdrabnianie, szybkie mycie i suszenie są ustawione na odpowiednią intensywność, aby uniknąć nadmiernego tarcia i spowodować straty materiału (tworzenie się drobnych cząstek).
  • Automatyzacja systemu zapewnia powiązanie działań komponentów, maksymalizację wydajności systemu i najlepszą ochronę systemu przed materiałami zakłócającymi.

Pobierz PDF z informacjami o linii